Na temelju članka 19. st. 3. točka 8. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 119/2022), članka 21. st. 12. Statuta KBF-a te prijedloga Stručnog povjerenstva u postupku izbora dr. sc. human. Domagoja Volarevića na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, Fakultetsko vijeće Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu s 14 glasova ZA i 1 SUZDRŽAN donijelo je ODLUKU:

1. Usvaja se mišljenje Stručnog povjerenstva u postupku izbora dr. sc. human. Domagoja Volarevića na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta kojim se utvrđuje da imenovani ispunjava propisane uvjete za izbor na znanstveno nastavno radno mjesto docenta.

2. Mišljenje Stručnog povjerenstva u postupku izbora dr. sc. human. Domagoja Volarevića na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta upućuje se Matičnom odboru za područje humanističkih znanosti, polje filozofija i teologija.

Obrazloženje

Na Desetoj redovitoj sjednici Fakultetskog vijeća Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu ak. god. 2022./2023. održanoj 7. rujna 2023. među materijalima za sjednicu, članovima Fakultetskog vijeća dostavljeno je Mišljenje stručnog povjerenstva u postupku izbora dr. sc. human. Domagoja Volarevića na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta. Prema navedenom mišljenu, dr. sc. human. Domagoj Volarević ispunjava tražene minimalne uvjete za izbor u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika propisane Pravilnikom o uvjetima za izbor u znanstvena zvanja (NN 119/22) te uvjete za izbor u znanstveno nastavno radno mjesto docenta, propisane Odlukom o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i znanstvenostručne djelatnosti u postupku izbora u znanstveno-nastavna zvanja (NN 119/22) stoga je riješeno kao u izreci ove Odluke.

Split, 7. rujna 2023.

Izv. prof. dr. sc. Šimun Bilokapić, dekan