Dan Katedre dogmatskog bogoslovlja

U srijedu, 15. svibnja 2024. u Velikoj dvorani KBF-a Sveučilišta u Splitu održan je Studijski dan Katedre dogmatskog bogoslovlja u čast prof. dr. sc. Ante Mateljana, koji nakon pune 33 godine znanstveno-nastavnog rada na ovom fakultetu, koncem akademske godine 2023/24. odlazi u zasluženu mirovinu.

Uvodni pozdrav i predstavljanje izrekao je doc. dr. sc. Emanuel Petrov, pročelnik. Potom je slijedilo pet tematskih predavanja: Branimir Mađor je govorio o soteriološkoj misli u spisima prof. Mateljana; Florijan Mihaljević - je predstavio njegovo poimanje otajstva, a Ana Luetić milosti; Josip Brandejs je govorio o odnosu prema ljudskom dostojanstvu. Konačno Mate Šakić je u zaključnom predavanju uputio na permanentnu aktualnost Isusa Krista u Mateljanovim djelima. Studijski dan je završen zajedničkom teološkom raspravom.
Emanuel Petrov

FOTOGALERIJA: