Emocionalno socijalne kompetencije

Studiji na KBF-u ima za svrhu osposobljavanje za pedagoški i nastavni rad u osnovnim i srednjim školama, kao i u drugim odgojnim i obrazovnim, kulturnim i socijalnim ustanovama, te je korisno ponuditi i programe unaprijeđenja emocionalne i socijalne inteligencije kroz cjeloživotna učenja za one ljude koji su završili svoje formalno obrazovanje, a žele unaprijediti kompetencije iz ovoga područja.

U cjelokupnom školskom obrazovnom sustavu, a posebice u visokoškolskom obrazovanju, dana je prednost kognitivnim sadržajima i informacijama nad emocionalnim i socijalnim kompetencijama. Opravdanost ovoga programa proistječe iz činjenice da je emocionalno-socijalna inteligencija, a posebno neke njezine komponente, kao npr. empatija, ključna za raspolaganje znanjima i vještinama na način koji je na izgradnju onih s kojima osoba dolazi u kontakt, bilo u svom poslovnom, bilo osobnom okruženju.

Tehnike aktivnoga slušanja omogućuju osobama da komuniciraju razumijevanje, a nedirektivni i polu-direktivni komunikacijski interventi omogućavaju osposobljavanje druge osobe na proaktivno rješavanje vlastitih poteškoća. Emocionalna inteligencija na određeni način pomiruje u sebi kognitivne sadržaje (znanje o osjećajima) i same osjećaje, te nudi mogućnost njihova prepoznavanja, predviđanja, kontroliranja i motiviranja. Osposobljava osobu da bude zrela, tj. da ni ona ni ljudi oko nje ne budu žrtva

Program

  • Emocionalno-socijalna inteligencija i tehnike aktivnoga slušanja / 8 sati predavanja i 24 sata vježbe / 0 ECTS
  • Emocije u Novom zavjetu / 9 sati predavanja i 9 sati vježbe / 0 ECTS

Po završetku programa dobiva se potvrda o uspješnom pohađanju programa (naslov programa, kratki sažetak opisa i ishoda programa), datum, potpis dekana Fakulteta i voditelja programa, te pečat Fakulteta.


 

Pin It